Warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka obchodził 25 czerwca 2022r. dwie ważne uroczystości: 75 lecie Oddziału i XXVI Zjazd Oddziału. Organizatorzy zaprosili władze powiatowe, gminne, członków Oddziału oraz sympatyków do Centrum Edukacyjno-Muzealnego Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru oraz przywitaniem gości, którzy zaszczycili swoją obecnością jubilata. Przybyli: Włodzimierz Majdewicz –wiceprzewodniczący Kapituły Odznaczeń, członek honorowy PTTK,  Natalia Wojtyra –członek Zarządu Głównego PTTK, prezes Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK,   Mieczysław Żochowski, członek Zarządu Głównego PTTK, wiceprzewodniczący Kapituły Odznaczeń PTTK oraz  trzyosobowa reprezentacja z Oddziału PTTK Kozienice z prezesem Arkadiuszem Nowakowskim na czele.

Swoją obecnością zaszczycili organizatorów również: Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Jolanta Sitarek, wicestarosta powiatu Grójec, Andrzej Zaręba, radny powiatu Grójec, prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. i dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, Teresa Knyzio- wiceburmistrz miasta Warki,  Aldona Rzeźnik- przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce, Roman Korczak – prezes Zakładu Usług Komunalnych w Warce, Iwona Stefaniak, dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Marian Górski, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji, Danuta Sadowska – prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Warki, Grażyna Kijuc. prezes ZKRP i BWP,  dyrektorzy szkół z gminy Warka, Chynów i Grójec, którzy współpracują z oddziałem PTTK.

Następnie, prezes oddziału PTTK, Marzena Jankowska, wraz z zaproszonymi gośćmi rozpoczęli wręczanie  medali, odznaczeń i dyplomów przyznanych przez Zarząd Główny PTTK, Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział Warka. Ogromnym zaszczytem było przyznanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika, medalu honorowego Pro Masovia dla Wareckiego Oddziału PTTK. Medal ten przyznawany jest za przyczynienie się do rozwoju kulturalnego i społecznego Mazowsza. Odznaczenie zostało wręczone przez Leszka Przybytniaka, radnego sejmiku województwa mazowieckiego.  Wystąpienia gości, miłe prezenty i kwiaty sprawiły jubilatowi wiele radości. Niezapomnianym akcentem kończącym  jubileuszową część obchodów był koncert duetu  Bogdan Sabała i Sławomir Klimczuk, którzy zaintonowali utwory turystyczne i żeglarskie. Występ zauroczył wszystkich gości. Wielu z nich brało aktywny udział w koncercie nucąc „…dziesięć, w skali Beauforta…”, czy też „ …lato, lato czeka…” Następnie wszyscy udali się na jubileuszowy  tort „75 lat Oddziału PTTK” i lampkę wina.

Po smacznym poczęstunku i rozmowach w kuluarach rozpoczęła się druga, ważna uroczystość,  XXVI Zjazd Oddziału PTTK Warka. Obrady zjazdu rozpoczęła prezes, Marzena Jankowska, powitaniem delegatów oraz gości. Po wybraniu prezydium zjazdu zatwierdzono regulamin zjazdu oraz wybrano przedstawicieli Komisji: Mandatowej, Wyborczej, Uchwał i Wniosków oraz Skrutacyjnej.  Następnie zaprezentowano sprawozdania z działalności Zarządu Oddziału PTTK i komisji.  Podjęto uchwałę o przyjęciu Statutu PTTK, jako obowiązującego dla Oddziału PTTK Warka oraz uchwałę w sprawie absolutorium dla ustępującego Zarządu.  Podjęto również uchwałę o nadaniu godności Członka Honorowego Andrzejowi Jasińskiemu, wieloletniemu prezesowi Oddziału. W wyniku tajnego głosowania wybrano nowy Zarząd Oddziału i przedstawicieli poszczególnych komisji. Prezesem Oddziału pozostała Marzena Jankowska . Ogromne gratulacje dla Pani Prezes połączone z życzeniami owocnej pracy i wsparcia ze strony Zarządu i sympatyków oddziału.